در مورد تزریقات موضعی که انجام میشه توی اندام‌ها خدمتتون بگم:

نکته اول:

در خیلی از موارد این تزریقات حالت درمانی دارند و  مفید هستند به عنوان مثال:

توی مفصل شانه بیمار وقتی که تاندون‌های رورتارتورکاف پارگی‌های جزیی دچارش میشوند و یا بیمار دچار شانه‌ی منجمدشده است، تزریق کورتیکواستروئید موضعی می‌تواند خیلی کمک کند.

نکته دوم:

تزریق پی‌آرپی مفصل شانه خیلی کمک می‌کند به آرنج تنیس‌بازان یا تنیس البو.

همچنین توی موارد خار پاشنه و فاشئیت پلانتارنیز این تزریقات کورتیکواسترویید و همچنین پی‌آرپی می‌تواند درمانی و کمک کننده باشد.

در مفاصلی که بیماری که دچار آرتیروماتوئید یا روماتیسم هست و اون مفصل دچار رماتیسم میشود و التهاب و تورم شدید ایجاد میشود برایش.

بازهم درمان اصلی تزریق کورتیکواسترویید یا همون کورتون هست داخل مفصل نکته‌ای که وجود داره:

انتخاب صحیح بیمار هست به خصوص تو مواردی که این تزریقات به خاطر آرتروز زده میشود و بیماری که به عنوان مثال آرتروز زانو داره گرید سه و چهار هست و نیاز به عمل جراحی تعویض مفصل زانو دارد. بیمارانی که سنشون قدری بالا نیست مثلا پنجاه ساله و چهل و پنج ساله تو اینا این تزریقات رو توصیه می‌کنیم .

منتها باید به بیمار بگیم این تزریقات معجزه نمی‌کند و برای درمان آرتروز چند صباحی یک سال،دو سال و سه سال علایم بیمار رو رفع می‌کند و بسیار کاهش میدهد تا سن بیمار بالاتر برود و مناسب عمل جراحی بشود.

همچنین بیمارانی که خیلی مسن هستند و مفصلشون کاملا از بین رفته نیاز به تعویض مفصل دارند و شرایط فیزیولوژیک بیمار اجازه‌ی این عمل رو به ما نمیده،باز هم این تزریقات می‌تونه به بیمار کمک کنه.

دیدگاه ها غیرفعال است